Zabieg depilacji laserowej stanowi niezwykle wygodną alternatywę dla plastrów z woskiem czy też klasycznej maszynki do golenia. I choć na terenie naszego kraju jest on dostępny już od kilku lat, to jednak dla wielu pań stanowi swego rodzaju nowość. Kto zatem powinien pokusić się o wykonanie depilacji laserowej? Czy może ona zaszkodzić naszemu zdrowiu? Jak przygotować się do zabiegu? Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania tyczące się depilacji laserowej.
Zabieg depilacji laserowej dedykowany jest przede wszystkim osobom, które zauważają u siebie podrażnienia po tradycyjnych metodach usuwania zbędnego owłosienia. Jedną z najczęściej występujących komplikacji jest oczywiście zapalenie mieszków włosowych. Ponadto po depilację laserową powinien sięgnąć każdy, kto pragnie, aby efekt gładkiej, pozbawionej włosków skóry utrzymywał się na ciele przez długi czas.
Wbrew obiegowej opinii zabieg depilacji laserowej jest w pełni bezpieczny i nie wywołuje on żadnych skutków ubocznych mogących wpłynąć negatywnie na stan naszego zdrowia. Co więcej; depilacja laserowa umożliwia uzyskanie idealnie gładkiej skóry bez podrażnień nawet w bardzo wrażliwych rejonach ciała, takich jak okolice bikini, pachy czy też tzw. „wąski”, a więc po prostu pasmo skóry nad górną wargą.
Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej należy ściśle przestrzegać kilku zasad. W pierwszej kolejności – na około 6 miesięcy przed przystąpieniem do zabiegu – należy zaprzestać kuracji doustnej retinoidami, natomiast miesiąc przez planowaną datą depilacji odstawić również maści zawierające wymienioną powyżej substancję. Ponadto, z co najmniej 2 tygodniowym wyprzedzeniem, konieczne jest odstawienie leków fototoksycznych i fotoalergicznych. Z miesięcznym wyprzedzeniem należy również zaprzestać depilacji oraz zrezygnować z wizyt w solarium i opalania.